Yetim Eğitimi

Birbirlerinin velisi olan müminler zor zamanlarda bu velayet görevlerini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak zorundadırlar. İslam coğrafyalarındaki mazlum öksüz ve yetimlerin yeniden hayata tutunmaları ve geleceğe dönük umutlarının yeniden yeşermesi, yaşadıkları topluma önder birer şahsiyet olma yolunda  onlara destek amaçlı bir projedir.

Uygulandığı Ülkeler
Türkiye (81 il), Filistin, Balkanlar, Suriye, Somali, Sudan, Moritanya, Pakistan, Bangladeş, Arakan ve Etiyopya ülkelerini kapsayan proje ile ilk etapta adı geçen ülkelerde, sonraki yıllarda ise yeni ülkeler ilave edilerek, ilk 3 yıl içerisinde 10.000 öksüz ve yetimin desteklenmesi hedeflenmektedir.

Projenin İçeriği
Yetim Eğitim Destek Projesi, her türlü eğitim imkanlarından ve maddi imkansızlıklardan yoksun olan öksüz ve yetimlerin eğitimlerini sürdürebilmelerine imkan tanımak, öksüz ve yetimlerin kendi ülkelerinde, kendi toplumlarına aydın ve münevver bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Yoksulluktan ve imkansızlıktan dolayı eğitimine devam edemeyen veya zorlanan yetim ve öksüzlere sağlanan imkanlarla, eğitimlerinin devam ettirilmesi ve takip edilmesi hedeflenmektedir. 

Eğitim Destek Ödemeleri
İslam coğrafyasındaki çoğu ülkeyi kapsayan projemizde; 10 farklı bağışçıdan oluşan bir grup yine 10 farklı yetimden oluşan bir grubu destekleyecektir. Bu sayede bağışçımız aylık olarak vereceği 110 TL'lik ( 25 € / 30 $ ) bir yetim bağışıyla 10 ayrı yetimi destekleyecek, 10 ayrı yetimden dua alacaktır. Yetimlerin bilgileri ve eğitim durumları bağışçı ile paylaşılmaktadır.

Bağışçıdan alınan destek ve yardımlar, bölge şartları göz önünde bulundurularak aylık, 2 aylık veya 3 aylık şeklinde yetim ve öksüze ulaştırılmaktadır.

Yetimlerin Eğitimine Nasıl Katkı Sağlarım?
Yetim Eğitim Projesine destek olmak isteyenlerin, vakfımızla irtibata geçmeleri veya sitemizden müracaat etmeleri halinde, gerekli işlemleri yapılacaktır.