Sahra Hastanesi

Açlığın, susuzluğun ve yokluğun yaşandığı ülkeler - Afrika!...

Doğu Afrika'da Afrika boynuzu denilen coğrafi bölgede bulunan ülkelerde en doğu ucunda yer alır. Yönetim boşluğu ve iç karışıklıklar beraberinde sorunları da getirmiştir.

Birleşmiş milletler verilerine göre dünyadaki en fakir ülkeler Afrika ülkeleridir.Dünyada çocuk ölümlerinin en sık yaşandığı ve 5 yaş altı çocuklar arasında ki ölüm oranının en yüksek olduğu ülkelerdir. Ölümlere en çok kızamık, zatürre ve ishal gibi hastalıklar sebep olmaktadır.

Farukiye Vakfı olarak, “Çocuklar Ölmesin” parolasıyla yola çıkıyor ve Afrika ülkelerinde hastaneler kurarak çocukların tedavilerinin sağlanabileceği hastanelerin kurulmasını sağlamak için çalışıyoruz. 

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde tedavilerle çok kolay atlatılabilen hastalıkların, Afrika ülkelerinde kıtlık, ilaç ve tedavi eksikliği sebebi ile çok zor geçmesi ve ölümlerle sonuçlanıyor. Afrika ülkelerine gıda, ilaç ve hastane kurulum destekleri sağlayarak, Afrikada yaşayan kardeşlerimize insanlık görevimizi yapmak için sizin desteğinizle yola çıkıyoruz.