Haberler / Minik Gençlerimizden Anlamlı Protesto

İsrail Devleti’nin Gazze’ye yönelik askeri operasyonlarına tepkiler artarak devam ediyor. İsrail Büyükelçiliği konutu yakınında toplanan Anadolu Gençlik Derneği, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Evrensel Hafızlar Derneği, Faruki Vakfı, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu üyeleri ve 5-18 yaş arasındaki çocuklar bir araya geldi. Ayrıca, AK Parti milletvekilleri Cuma İçten, Gülay Sabancı, Nurcan Dalbudak eylemcilerin arasında yer alarak İsrail’i protesto etti.

Çankaya Köşkü’nden çıkan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eskortu, protokol yolu üzerinden geçerken Gül’ün, makam aracından eylemci çocuklara el sallayarak geçtiği görüldü. Çocuklar, yanlarında getirdikleri İsrail devletinin ürettiği markaların yer aldığı ‘Bebek Katili İsrail’ yazılı dövizleri açarak İsrail aleyhine slogan attı. Kuran-ı Kerim okuyan çocuklar, Filistin halkına dua etti.

AK Parti milletvekilleriyle birlikte oluşturulan heyet İsrail Büyükelçiliği Konutuna, Türk ve Filistin bayrağı asarak tepkilerini gösterdi. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İsrail’in uluslararası arenada karizmasını yerle bir ettiklerini belirterek, şunları aktardı:

“Dünya şapkasını çıkarıp önüne bırakma zamanıdır. Bizler insanlık onuruna sahip çıkma zamanıdır. Türkiye’deki Müslümanlar olarak, Ak Parti hükümeti olarak, Filistinli kardeşlerimizin yanında yer alıyoruz. Birileri bizim bu duruşumuzdan rahatsızlık duyuyor ama biz bu mücadeleye devam edeceğiz. Filistin toprakları tanınmadığı sürüce, barış gelmeyeceğini çok iyi biliyoruz. İsrail kendi sınırlarını belirlemek zorundadır. İslam dünyasına sesleniyorum. 1.5 milyarlık İslam dünyası devletleri Ebabil kuşlarını bekleyen o Müslümanlar, hala taşların ve ağaçların dile gelmesini bekleyenler, Ebabil kuşları geldiği zaman sizler Filistin’in yanında yer almıyoruz ya onlar sizleri taşlayacaklardır. Hükümet olarak biz İsrail’in uluslararası arena da karizmasını yerle bir ediyoruz.”

Grup protestosunu tamamladıktan sonra sessizce dağıldı.

BASIN AÇIKLAMASI

Bazı basın ve yayın organları ile internet sitelerinde yer alan bir habere istinaden Faruk...

2017 KURBAN - AFRİKA TANZANYA

2017 KURBAN - AFRİKA TANZANYA

Ramazan Bağışı - 15 TL

Ramazanda ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek ulaştırmak ister misiniz?

Kermes 2017

Farukiye Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen hayır kermesi, bu yıl 17-21...

2016 Yurtdışı Kurban Organizasyonu

2016 yılında Nijer ve Burkina Faso'da gerçekleştirdiğimiz yurt dışı kurban organizasyonumu...

TERÖRE KARŞIYIZ, BÜYÜK TÜRKİYE'NİN YANINDAYIZ!

Türkiye, büyük bir dirilişi, yeniden şahlanışı, yeniden doğuşu yaşıyordu. Ekonomide tarihi...

2016 Ramazanda da kimsesizleri yalnız bırakmıyoruz

2015 yılında 500den fazla insana sahur ve iftarlarında sıcak yemek dağıtan Farukiye Vakfı,...

AYDAP Farukiye Vakfında Toplandı

AYDAP (Ankara Yardım ve Dayanışma Platformu) ın 9. Olağan İstişare Toplantısı, Farukiye Va...