Bağlı Kuruluşlar / Bağlı Kuruluşlar ile Gerçekleştirdiğimiz Faaliyetler

Konya Rehber Derneği:

Konya Rehber, İlim, Kültür, Fikir, Ahlâk, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 21 - 27 Mayıs 2005 arası Konya ilimizde çok geniş katılımlı bir Kur’an Ziyafeti, konser ve kermes programı tertip etti.

Rehber Dergisi okurları ve gönüldaşlarının, makaleleriyle de yakından tanıyıp konuşmasını sabırsızlıkla bekledikleri Başkanımız Sayın Muzaffer Yalçın Hocaefendi, ayaktaki alkışlar eşliğinde sahneye davet edildi. Hocaefendi’nin, veciz ve gönüllere hitap eden konuşması sırasında salonda müthiş bir duygu yoğunluğu yaşandı...Ahlaki Değerlerimizi Koruma Derneği :

Peygamberimiz (sav)’in kızı Hz.Fatıma’nın vefat yıldönümü münasebeti ile, AHDER ‘in ev sahipliğinde Altındağ Necip Fazıl Kültür Merkezinde ehlibeyti sevenler bir araya geldi.

FİAV Başkanı ve Rehber Dergisi Baş Yazarı Muzaffer Yalçın hocaefendi, gelen konuklara hitaben bir konuşma yaptı. Yalçın, Hz. Fatıma’yı sevmek, Resulü sevmek diyerek ehl-i beyt sevgisine dikkat çekti. Yalçın” Hz.Fatımanın sevgisinin bu salonları sığmaması , dışarlara kadar taşması, Allah’ın Resulüne ve ehl-i beyte ne kadar sevgi ve muhabbet dolu olduğumuzu gösterir. Fatıma anamızı (r.a.) anlamak, Resullah’ı anlamaktır. Onu sevmek Resullah (sav) sevmektir. Cennet kadınlarının başı olan Hz.Fatıma(ra) yı idol olarak almak, kadınlarımız ve kızlarımızın üzerine elzem bir görevdir. Onun nasıl yaşadığını anlamak, kadınlarımız için İslam’ın olmazsa olmazındandır. Rabbim bizleri şefaatlerinden mahrum etmesin” diye konuştu.

Sungurlu Rehber Derneği:

Sungurlu Rehber Derneği tarafından Mahmut Atalay Kapalı Spor Salonun da düzenlenen program katılan Muzaffer Yalçın Hocaefendi “Sevgi ve İtaat Üzerine Yad-ı Rasul” adlı bir konuşma yaptı.

Yalçın konuşmasında “Peygamber efendimizin dünyaya teşriflerine sevincimiz kadar ona olan zaafımız hususundaki gayretimiz gerek görsel gerek yazılı basın yoluyla Peygamber efendimizi anlatan çalışmalarladır. Fakat eksiklerimizin olduğunu hepimiz gayet açık bir şekilde biliyoruz. Eksiklerimizi gidermek bizleri peygamber efendimize bağlayan; yerine getirildiği taktirde bizleri kainatın efendisinin yanına götüren 3 bağ var. Bunlar, İman Bağı, İtaat Bağı ve Sevgi Bağıdır. Biz de peygamber efendimize bu bağlarla bağlıyız ve geçmişten günümüze kadar dile gelen bu kutlamaları devam ettireceğiz” dedi.